Do školy na kolesách: Pripravte svoje dieťa na cestu do školy na bicykli

Páči sa vám článok? Zdieľajte ho!

Jedným z najzábavnejších a najzdravších spôsobov, ako sa dieťa môže dopraviť do školy, je bicykel. Deťom zaručí pravidelný pohyb a vďaka nemu budú v škole sústredenejšie a produktívnejšie. Ak majú možnosť ísť do školy na bicykli, mali by ste túto alternatívu rozhodne zvážiť.

Ako pripraviť dieťa na cestu do školy na bicykli a čo všetko k tomu potrebujete?

Predpokladáme, že vaše dieťa ste už naučili bicyklovať sa. Tipy, ako to zvládnuť čo najrýchlejšie, sme popísali v tomto článku.

Už pri učení ste dieťaťu určite zadovážili prilbu a chrániče. Ak ste tento najdôležitejší krok zanedbali, urýchlene to napravte. Predsa chcete čo najväčšmi eliminovať akékoľvek zranenie.

Tip Športservisu: Prilba ABUS YOUN-ACE Grey leave

 

abus_youn_ace_grey_leave

 

Správne sediaca prilba znižuje riziko úrazu až o 85 %. Vezmite deti s vami do obchodu, aby si vybrali prilbu, ktorá sa im bude páčiť, a aby ste ju vedeli presne odskúšať, či sedí. O tom ako si vybrať správnu prilbu sme písali tu.

 

 

Vďaka prednému a zadnému osvetleniu si vodiči všimnú deti oveľa skôr. Ak si chcete byť istí, že dieťa nájde bicykel aj po škole, nezabudnite na dobrý zámok.

Tipy Športservisu: Osvetlenie Kellys EGGY a Zámok Abus 1505/55

osvetlenie_kellys_eggy_bielezámok_abus_1505_55_zeleny

 

 

 

 

 

Ak sa bojíte, aby dieťa nedochádzalo na bicykli samo, zorganizujte skupinu. Dohodnite sa s rodičmi so susedstva, aby deti jazdili ráno spolu. Poprípade, aby sa pri nich striedal jeden rodič, ktorý by ich viedol.

Dôležité je oboznámiť dieťa so základnými pravidlami cestnej premávky. Vysvetlite deťom ako jazdiť, ako sa ukazujú signály a ako sa vyhnuť možným kolíziam. Zoberte deti jazdiť von, do prírody, do parku, na rôzne povrchy, aby si nacvičilo jazdu a možné pády. Nadobudne tak balans a istotu pri jazde.

Tipy Športservisu: Zvonček I LOVE MY BIKE a fľaša Camelbak  Podium 0,6 l

zvoncek_pro_t_i_love_my_bike

flasa_camelbak_podium_clear_blue_0

 

 

 

 

 

Pripravte si s deťmi trasu do školy. Niekedy najkratšia alebo najznámejšia cesta nemusí byť najbezpečnejšia. Choďte sa previezť s deťmi, vyberte si najlepšiu trasu, a tú si spoločne skúšajte. Spoločná jazda je najlepším spôsobom ako naučiť vaše deti, aby mali radi bicyklovanie.

Predtým, než sa do školy vyberie, ho treba ešte raz a opakovanie poučiť o všetkom, čo sa vopred naučilo, na čo si má dávať pozor, ako má do školy ísť, že sa má ozvať, či došlo v poriadku, ako si pri škole poriadne zamknúť bicykel a čo robiť, ak by sa mu na ceste predsa len čosi stalo, napríklad ak by spadlo, alebo sa stratilo. Ideálne je ho vyzbrojiť nejakým mobilom, aby sa vedelo dovolať vám, alebo niekomu, kto mu môže pomôcť.

Tipy Športservisu: Bicykle Superior XC 20 PAINT a CTM ROCKY 2.0 13″

superior_xc_paint_20_redctm_rocky_2.0_matna_bledo_modra_cierna

Komentáre

komentáre