Ako ochrániť bicykel pred zlodejmi

Páči sa vám článok? Zdieľajte ho!

Bicykel je efektívna, zdravá a ekologická forma prepravy v meste. Bohužiaľ, bicykle musíme niekedy nechať na nás čakať na ulici, aj niekoľko hodín, a môžu sa stať terčom zlodejov. Ak však máte tie správne doplnky na bicykel a kvalitný zámok, nemusíte sa ničoho obávať. Pripravili sme pre vás zopár bezpečných tipov a vybrali naše obľúbené zámky.

V prvom rade dávajte si pozor o čo svoj bicykel zamykáte – vyhýbajte sa lešeniam a povoleným tyčiam. Kým zamknete svoj bicykel overte si, že tyč je zasadená pevne v zemi a nedá sa vykývať. Dávajte si však pozor, aby zámok nebolo možné cez predmet, o ktorý zamykáte bicykel, jednoducho prevliecť. Skontrolujte tiež, či je dostatočne pevný a odolný. Nemal by sa dať ľahko zlomiť či prepíliť. Vždy prevliekajte zámok cez koleso a časť rámu. Zameriavajte sa na robustné zámky, čím hrubší zámok, tým viac roboty a zdržovanie zlodejov.

Pri parkovaní bicykla uprednostnite stojany v tvare obráteného U alebo v tvare A, kde si môžete zamknúť aj rám bicykla. Cyklostojany, ktoré umožňujú parkovanie len prednej časti bicykla sú menej bezpečné. Bicykel si tiež môžete uzamknúť kolesom a rámom o dopravné značky, zábradlia a podobné objekty. Ak si bicykel nechávate uzamknutý v spoločných priestoroch, dbajte na to, aby aj priestor bol uzamknutý alebo zabezpečený.

Dôležité je aj miesto kde svoj bicykel parkujete. Bicykel je najlepšie odkladať na miesta, na ktoré dovidíte. Vhodné sú tiež rušné miesta, kde je stále veľa ľudí a vnútorné priestory budov. Všetky cenné veci a odnímateľné cyklodoplnky (napr. tachometer, tašku, svetlá…) si nezabudnite vziať so sebou, aby zbytočne nelákali pozornosť zlodejov. Ak chcete vedieť o pohybe zlodejoch bicyklov a ich nástahách, odporúčame vám sledovať skupinu Ukradli mi bicykel na Facebooku.


TIPY ŠPORTSERVISU

Zámok Longus kódový

Zámok Abus UGrip

abus_zamok_585-75_blue_2

Zámok Abus Bordo X Plus

 

Komentáre

komentáre