6 šikovných nápadov ako využiť starú dušu

Páči sa vám článok? Zdieľajte ho!

Aj stará duša sa vie premeniť na dobrého pomocníka či už v cyklistike alebo mimo nej. Pozrite si niekoľko možností ako sa dá dobre a originálne využiť nepotrebná duša z bicykla.

1. Podsedlová kapsička na dušu

Starú dušu stačí nastrihnúť a spojiť zošívačkou cez lyžiny sedla. Náhradná duša nám v tom držala veľmi dobre a určite by sa tam zmestili aj montpáky. Kvalitná kapsička nestojí skoro nič, neváži skoro nič a účel splní výborne.

2. Chránič pod reťaz

Chránič pod reťaz je síce stará, ale dobre osvedčená alternatíva. Stačí namotať dušu na rám ako omotávky na barany a na konci stiahnúť  eska páskou.

3. Držiak na telefón

Na výrobu takéhoto parádneho držiaku na telefón stačí kúsok duše, do ktorej sa vyreže otvor na displej. Velkosť duše aj veľkosť vyrezaného otvoru treba prispôsobiť veľkosti telefónu a jeho displeju.  Na koncoch prevlečieme eska pásku a pripevníme o predstavec. Výsledok? Stabilný držiak na telefón.

4. Ochranný poťah na sedlovku

Ak vás často trápi pukanie z vašej sedlovky, táto šikovná pomôcka vám vyčarí úsmev na tvári. Pomocou malej finty so starou dušou zabránite prachu, vlhkosti a nečistotám „kolonizovať“ miesta kam nepatria.

5. Blatník

Pri upršanom počasí a taktiež pri dlhších blatových zjazdoch vám pomôže tento jednoduchý blatníček. Montáž je jednoduchá a účinok je spoľahlivý.

6. Chránič kľuky

V prípade, že chcete aby vaše kľuky vyzerali ako nové, treba ich ochrániť. Napríklad aj starou dušou. Stačí si odrezať potrebný kúsok duše a vyrezať do nej malý otvor na pedálový závit. Na konci kľuky stiahneme dušu eska páskou (ako bambino :) ).


Máte zaujímavé tipy ako využiť starú dušu alebo inšpiratívne nápady ako duše využiť, podeľte sa s nami! Najzaujímavejší nápad odmeníme tričkom Každý deň je na bicykel. Svoje nápady posielajte na marketing@sportservis.sk alebo na náš Facebook profil.

 

Komentáre

komentáre